Kochani,

Jesteśmy w takiej sytuacji, która może powodować spadek naszej aktywności, poczucie opuszczenia, trudne myśli, lęk o przyszłość, pesymizm dnia codziennego.

Proponuje aby w tych dniach zająć się własnymi zasobami. Zapewne już zapomnieliśmy, jacy jesteśmy wspaniali,  wszechstronni, kreatywni.  Każda zmiana rodzi nowe możliwości, warto je wykorzystać, przemyśleć – jak mogę sobie i innym pomóc. Pamiętaj, że nie masz cech negatywnych, same pozytywy !!!

Jeśli się zatrzymasz/zatniesz, skorzystaj z opinii innych: przyjaciół, rodziny, rodziców, bliskich nam osób. Zapytaj jakie cechy, zasoby, umiejętności posiadasz?

A więc:

Zadanie 1. Zrób tabelkę

moja cecha  w jakich sytuacjach z niej korzystam. co dzięki temu zyskujesz?

 

Nie śpiesz się, daj sobie kilka dni, uzupełniaj, dopisuj. To praca na kilka dni. Możesz chodzić z karteczką, notesem i zapisywać wszystko co Ci się przypomni.

Zadanie 2. Zrób 3 listy

Ocena swoich zasobów w kontekście pracy zawodowej lub własnej firmy.

Lista nr 1

Wypiszę cechy odróżniające mnie od innych, przynoszące satysfakcję, to do czego jestem stworzony, co mi przychodzi z łatwością, co potrafię najlepiej lub bardzo dobrze, co mi się udaje wykonać profesjonalnie, co jest moim atutem (podobnie jak powyżej, skorzystać możesz z pomocy najbliższych). Oceń siebie (swoje zasoby) w skali od 1-10, niezależnie od ilości wypisanych elementów.

Lista nr 2

Spisz czym mógłbyś się zająć, pomysł na firmę, pracę logistyka, kondycja finansowa, korzyści, rynki, pomysły na produkty, znajomości, wsparcie.  Gdy powstanie lista dokonaj własnej oceny zarówno pod kątem rentowności jak i pod kątem własnych możliwości, sposobu finansowania, skomplikowania, pozyskania zasobów, itp. Oceń w skali 1-10.

Lista nr 3

Konfrontacja listy nr 1 i 2. Czy na liście nr 2 są pomysły na realizację przedsięwzięcia?  Zbierz wszystko i podsumuj punkty wg wzoru. Jeśli któryś punkt z listy nr 2 ma odniesienie do listy nr 1 połącz punkty (dodając punktację do siebie). Po sparowaniu listy nr 2 z lista nr 1 i otrzymaniu sumy punktów w każdej parze, otrzymasz informację w którym obszarze możesz funkcjonować.

Powodzenia